více o

Odstranění a úprava staršího PMU

Ostranění

Odstanění+tvorba nového PMU

Přetetování

Cesta za novým pMU

Vše o odstranění permanentního make-upu

Přetetování PMU z jiného studia či odstranění PMU je pro mě asi nejvíce nevěčná práce, většina klientek čeká všechno hned, ideálně že udělám z modro černého či červeného obočí světle hnědé lusknutím prsty. Tlačí na mě, abych jim udělala nové obočí co nejdříve, i když já vím, že je v kůži hodně staré barvy a zahojená práce pak nebude vypadat hezky.

Bohužel takto to nefunguje, úprava či odstranění straších PMU jsou časově i psychicky náročná záležitost, pokud máte velmi tmavé obočí a barvu, co tam prostě víc drží na nové obočí si počkáte klidně i rok.

Budu moc ráda, když si před rozhodnutím zda odstraňovat PMU či ne, přečtete tuto stránku, kde jsem vám snad jednoduše popsala, jak to celé funguje.

Pokud je PMU obočí velmi hrubé a výrazné, určitě to stojí za to, bez odstranění totiž nikdy nejde dosáhnout jemného, přirozeného zahojeného výsledku.

Eva Neduchalová
kosmetička a odborník na permanentní make-up

První otázka všech, kteří mě navštíví s přání nechat si odstranit permanentní make-up je ta kolik ošetření bude třeba ke kompletnímu odstranění/ zesvětlení jejich PMU a kdy budou mít možnost si nechat udělat nový PMU.

V případě, že máte v pokožce navrstvených několik starších tetování, měla by jste vědět, že barva z předchozích PMU se nikam z pokožky nevytratila a pouze je překrytá vrstvami novějšího tetování. Díky tomuto je možné, že při odstraňování se postupně bude měnit barva tetování. Barva tetování u některých pigmentů se mění i důsledku odstranění. Uvědomte si i to, že pokud v kůži zůstane velké množství pigmentu a my ho překryjeme novým tetováním, po čase je možné, že původní tetování začne prosvítat.

Každé tetování jde 99% odstranit, jen je třeba různý počet sezení. Je třeba se obrnit trpělivostí, se kterou se u mích klientek vůbec nesetkávám, většina z nich čeká, že po 1 odstranění bude veškerý starý pigment fuč, rozmezí mezi jednotlivými ošetření je vhodné ideálně 2 měsíce, u starších osob déle. Odstraňovat PMU častěji než po dvou měsících nemá žádný význam, jelikož je vědecky prokázáno, že naše tělo s pigmentem po odstranění cca 2 měsíce pracuje a pigment po odstranění odbourává. Co neumíme zatím odstraňovat jsou jizvy, zjizvenou pokožku mivají klientky pro hluboké surově provedené tetováni či microbladingu, před odstraněním si místo fotím a vždy na tuto skutečnost upozorňuji.

Snažím se při odstranění samozřejmě dělat maximum, ale jediné co dokáži je to, že drtím pigment a váš lymfatický systém barvu odbourává. V současné době je toto nejšetrnější a nejrychlejší způsob odstranění nechtěného tetování.

Ošetření je neinvazivní, to znamená, že po ošetření nemáte žádné stroupky, modřinky ani neteče krev, odstranění trvá cca 2 minuty.

Pokožka je ihned po ošetření v okolí tetování mírně zarudlá, oblast si můžete chladit (nemrazíme). Začervenání do 2 dne odezní.  Od 2. dne si můžete obočí dokreslovat, pokud se chystáte na laminaci či barvení obočí, doporučuji počkat týden.

Odstraňuji pouze obočí, odstranění očních linek ani rtů se nevěnuji.

Jsou barvy, které není vhodné odstraňovat dříve, než 1 rok po tetování, proto neodstraňuji tato tetování, pokud po mě chcete odstranit mladší tetování než 1 rok, potřebuji vědět značku a odstín pigmentu, který byl při tetování použitý.

Při odstranění nejsem schopna 100% garantovat výsledek, nedokážu říct kolik přesně bude třeba odstranění pro úplné odstranění nebo kdy budeme moct udělat nový permanentní make-up. Proto na toto ošetření nemůžu dávat záruku, ošetření podstupuje každý klient na vlastní riziko.

A proč je vlastě starý PMU takový jaký je?? Protože se to tak prostě dřív dělalo, za poslední 2 roky svět PMU zaznamenal obrovský boom, spoustu školení od zahraničních umělců, spoustu nových informací, proto jsme dnes úplně někde jinde a děláme úplně jinou práci a věřím, že těch které jsou s obočím nespokojené bude čím dál méně.

Na fotce vidíme obočí před a ihned po ošetření.

Na fotce vydíme obočí před a 2 měsíce od ošetření.

Obočí před odstraněním a zahojený permanentní make-up metodou hairstrokes před korekcí.

FAQ

Bolest při ošetření klientky přirovnávají se štípnutí gumičkou, ošetření je extrémně rychlé proto se není čeho bát.

Místo okolo obočí může být ihned po ošetření zarudlé, do druhého dne toto odezní, netvoří se žádné strupy. Druhý den můžete obočí domalovat, po týdnu nabarvit chloupky.

Ošetření je neinvazivní, nevznikají žádné stroupky, ihned po ošetření si můžete obočí chladit.

Nový PMU můžeme dělat nejdříve 2 měsíce po odstranění.

Počet ošetření závisí na množství pigmentu v pokožce, složení pigmentu, stáří tetování a vašem organizmu. 

Je vědecky dokázáno, že po ošetření naše tělo rozkládá pigment po dobu 2 měsíců, proto odstraňovat obočí v kratších intervalech nemá význam.

Obočí si můžete dokreslit druhý den po ošetření.

Samotné odstranění trvá asi 2 minuty.

Máte dotazy?

Je vám cokoliv nejasné nebo se chcete objednat na konzultaci? Ráda odpovím.

Můžete mi napsat nebo si zarezervovat konzultaci.