Více o…

Permanentní make-up

Permanentní make-up se stává stále populárnější volbou pro ty, kteří touží po trvale upraveném vzhledu. Dnešní moderní techniky tetování umožňují styl a zahojený výsledek přizpůsobit přesně na míru a přání klienta. Před každým tetováním ať se jedná o první aplikaci či korekci, konzultujeme tvar, barvu a přání výsledného efektu. Na ošetření si nechávám vždy 3 hodiny času, abych měla prostor se vám dostatečně věnovat. 

Krom nového permanentního make-upu se věnuji i opravám a korekcím tetování z jiných studii, více o této problematice se věnuji v záložce „odstranění a úprava staršího PMU“ .

Rty

Permanentní make-up rtů.

Obočí

Pudrové a Hairstrokes(chloupky strojkem)

Linky

Klasická linka, linka v meřasové linii a stínovaná linka.

Rty

Permanentní make-up rtů umožňuje precizní korekci tvaru rtů, lze sním vyvážit asymetrii, definovat obrys a zdůraznit přirozenou krásu rtů, přináší nám dlouhodobý výsledek až na 4 roky. Před tetováním spolu vybereme odstín, který se bude nejlépe hodit k vašemu tónu pleti a osobnímu stylu. 

PŘED PMU RTY: minimálně týden před rty mazat a hydratovat, pokud trpíte na opary doporučuji 2-3 dny před začít užívat HERPESIN, aby se vám po tetování neudělal opar

PO TETOVÁNÍ: dodržovat doporučenou péči, nelíčit, nenamáčet, neslunit, rty udržovat v čistotě.

Rty s konturou

Rty s výraznějíší konturou viditelnou i po zahojení.

Stínované rty

Jemné nebo výraznější rty bez pevného ohraničení, zvýraznění konturou, po zahojení velmi přirozený efekt.

Oční linky

Ve studiu dělám různé typy očních linek, abych měla více možností a mohla tak udělat linky přesně pro vás na míru. 

Na tetování očních linek je potřeba mít dostatečné místo na víčku nad řasami, pokud máte spadlá víčka a velký převis kůže, linka by po vytetování nebyla vůbec vidět, pokud bych ji udělala širokou a vy šla na operaci očních víček, linka se roztáhne a nevypadala by hezky. Jestliže v následujících 5 letech uvažujete o operaci očních víček, doporučuji PMU odložit a po operaci. Tetovat linky doporučuji nejdříve 6 měsíců po operaci očních víček. 

PŘED PMU LINKY: přijít odlíčená, bez umělých řas, bez kontaktních čoček.

PO TETOVÁNÍ: je třeba si dát na linky cca týden pozor, oblast nelíčit, nemáčet, neslunit, počkat až se místo zahojí.

LINKY a operace očních víček: pokud uvažujete v následujících 5 letech o operaci víček, nedoporučuji tetování očních linek. Po operaci doporučuji počkat minimálně 6 měsíců. 

Klasická

Klasická linka je výraznější typ linky, může být tenčí či silnější dle přání a typu oka. Je vhodná pro oči, které mají pevná víčka a ne příliš nařasenou kůži na víčku.

V meziřasové linii

Tyto linky jsou vhodné pro každé oko, po zahojení jsou téměř neviditelné, nevypadají jako klasická linka, jejich účelem je zahustit řasy a zvýraznit oko.

Stínovaná

U stínované linky jde pracovat s intenzitou stínu a tvarem stínu, používají se různé odstíny hnědé barvy pro rozdílnou intenzitu po zahojení. Stínovaná linka je vhodná pro téměř všechny typy víček.

Obočí

Permanentní make-up obočí je nejvyhledávanější typ permanentního make-upu. Obočí umí s výrazem obličeje doslova zázraky, pomocí PMU dokáži opticky zvednout a upravit tvar obočí, zvýraznit ho a dotvarovat ideální formu, který vám bude slušet. 

 

PŘED PMU OBOČÍ: nebarvit obočí (při aplikaci nesmí být barva na obočí na kůži), zdravá pokožka v oblasti tetování. Při PMU obočí neteče krev, tetuji velmi povrchově, proto nemám žádně další požadavky co se týká užívání léků či zdravotního stavu.

PO TETOVÁNÍ: po tetování je třeba si dát na obočí cca týden pozor, dokud se nevyloupnou stroupky obočí nelíčit, nenanášet kosmetiku, nemáčet a nevystavovat se slunečnímu záření. 

OBOČÍ a botox-po aplikaci botoxu doporučuji dodržet odstup 4 týdny.

 

Hairstrokes

Metoda "Hairstrokes" v permanentním make-upu je technika používaná na obočí. Tato technika se zaměřuje na vytváření jemných a jednotlivých chloupků, což vytváří přirozený vzhled obočí. Používám tetovací strokej a tenkou jehlu k aplikaci pigmentu do kůže, simuluji tak vzhled chloupků přirozeného obočí. Tato metoda je oblíbená, protože umožňuje dosáhnout realistických výsledků, které jsou téměř nerozeznatelné od přirozeného obočí. Je vhodná pro ty, kteří chtějí zdůraznit nebo rekonstruovat obočí, zejména pokud máte řídké obočí nebo chybějící části. 

Již jsem ustoupila od metody microblading - protože hairstrokes je šetrnější k pokožce neděláme řez do kůže jako je to u microbladingu ale jen vpich jehličkou (nevznikají jizvy jako u microbladingu), pmu déle vydrží než micro, je vhodné pro všechny typy pleti, líbí se mi více zahojený výsledek, obočí je celkově více realistické.

Aplikace je téměř bezbolestná, více než 50% klientek mi u obočí usne.

obočí "jen kousek"

Na tenhle typ permanentního make-upu mě přivedly moje klientky, které měly krásné svoje obočí, ale chyběla jim jen malá část obočí, začátky obočí, chtěly zamaskovat jizvičku nebo dorovnat asymetrii.

Tento typ PMU je velmi jemný, asi bych ho ani nenazvala make-upem, spíše takovým kosmetickým tetováním, které nám pomůže cítit se krásnější.

U tohoto způsobu úpravy obočí volím vždy metodu hairstrokes, dodělám chloupky pouze v místě kde chybí.
Cena od 1.500 Kč, finální cenu určím já dle časové náročnosti.

Pudrové obočí

Pudrová metoda v permanentním make-upu obočí je technika, která vytváří efekt jemně pudrovaného stínu podobného make-upu. Tvar obočí po zahojení je více definovaný než u metody hairstrokes.
Pudrové obočí doporučuji pro klientky, které mají více chloupků a nebo si přejí výraznější zahojený výsledek.

U permanentního make-upu se snažím o maximálně přirozený efekt. Ať už obočí, linky nebo rty by měly být po zahojení takové, že vám je v okolí pochválí, ale na první pohled nikdo nepozná, že se jedná o tetování.
Eva Neduchalová
Kosmetička a odborník na permanentní make-up